FSA Vero Compact 172.5mm 34/50 JIS Crankset Black Review
FSA Vero Compact 172.5mm 34/50 JIS Crankset Black Feature
- Brand New
- Never Used
- In the manufacturers retail Packaging.
- With Full Factory Warranty!
- Buy it now!
FSA (Full Speed Ahead) Vero Compact Cranksets feature an outer aluminum chainring with an inner CroMoly chainring.
- Shimano/SRAM 9-speed compatiable
- Cold-forged aluminum crankarms
- Stamped, ramped and pinned alloy outer chainring
- CroMoly inner chainring
| Item Specifications | |
|---|---|
| Color | Black |
| Weight | 699g |
| Spindle Interface Type | Square Taper JIS |
| Spindle Length | 110mm |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Bolt Pattern | 5-Bolt |
| Chainring BCD | 110mm |
| Arm Length | 172.5mm |
| Rings | 34-50 |
| Crank-FD Type | Road Compact |
| Crank Intended Use | Road |
| Chain Compatibility | 9-Speed |
| Defined Color | Black |
No comments:
Post a Comment