Altus 28x38x48t 6/7/8spd 170mm Square w/ Guard Review
Altus 28x38x48t 6/7/8spd 170mm Square w/ Guard Feature
- S6/7/8 speed compatible
- For use with square taper bottom bracket
- Includes chainguard
Shimano Cranksets
| Item Specifications | |
|---|---|
| Color | Black |
| Spindle Interface Type | Square Taper JIS |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Bolt Pattern | Riveted |
| Chainring BCD | Rivetedmm |
| Arm Length | 170mm |
| Rings | 28-38-48 |
| Crank-FD Type | Mountain Triple |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Chain Compatibility | 3/32" |
| Defined Color | Black |
No comments:
Post a Comment