Shimano FC-2303 Crankset Silver 175 x 52/42/30 Review
Shimano FC-2303 Crankset Silver 175 x 52/42/30 Feature
- Eight speed
- Medium range crank set
- Uses 110/113mm spindle
Shimano Cranksets
| Item Specifications | |
|---|---|
| Color | Silver |
| Spindle Interface Type | Square Taper JIS |
| Spindle Length | 113mm |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Bolt Pattern | 5-Bolt |
| Chainring BCD | 130mm |
| Arm Length | 175mm |
| Rings | 30-42-52 |
| Crank-FD Type | Road Triple |
| Chain Compatibility | 3/32" |
| Defined Color | Silver |
No comments:
Post a Comment